تلفن شرکت ایده آل تشخیص آتیه 021-85518 info@idealdiag.com

توسعه فناوری به منظور تشخیص عفونت سل فعال

عفونت سل با نرخ ابتلای 10 میلیون مورد جدید و 7/1 میلیون مرگ سالانه به عنوان یک تهدید جدی بهداشت جهانی باقی مانده است. بر اساس آخرین گزارشات سازمان بهداشت جهانی، عفونت سل سیزدهمین عامل مرگ و میر و دومین عامل عفونی پس از COVID-19 می باشد. عفونت سل نهفته (LTBI) مخزن باکتری سل در بدن در نظر گرفته می شود که در بدن انسان می توانند به عفونت سل فعال تبدیل شود.

تایید استفاده از نمونه خون نوک انگشت (Finger Stick) به منظور تشخیص سندرم روده تحریک پذیر (Irritable Bowel Syndrome; IBS)

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) یک اختلال مزمن در تعامل روده و مغز است که با درد شکمی و تغییر عادات روده ای مشخص می شود. براساس گزارش خبرگزاری ایرنا، تخمین زده می شود بیش از 25 درصد از مردم ایران از IBS رنج می برند که علائم آن اغلب با مصرف غذاهای خاص ایجاد می گردد.

وقتی یک آزمایش تشخیصی نجات دهنده است

در دنیای امروز، جایی که استفاده از تست‌های تشخیصی، عادی است، اغلب توسط پزشکان، بیماران و حتی آزمایشگاه‌ها فراموش می‌شود که این تست ها عملکرد مرگ و زندگی دارند. امروزه 70 درصد از تصمیمات پزشکی به نتایج آزمایشات بالینی بستگی دارد که نشان دهنده نقش مهم آزمایشگاه های بالینی در سیستم مراقبت های بهداشتی است.

طراحی و ساخت پپتیدهای مصنوعی بمنظور تشخیص بیماری های التهابی

بیماری های التهابی روده (Inflammatory bowel diseases; IBD) از جمله بیماری کولیت اولسراتیو و بیماری کرون را می توان با اندازه گیری پروتئین کالپروتکتین، که به عنوان یک بیومارکر غیرتهاجمی در دهه 1980 شناسایی شده است، در نمونه های مدفوع تشخیص داده و بر روند بیماری نظارت کرد. در موارد التهاب روده، نوتروفیل ها به مخاط روده منتقل شده و کالپروتکتین آزاد می کنند. مقدار این نشانگر در مدفوع همبستگی خوبی با داده های بدست آمده از آندوسکوپی نشان می دهد.

امکان تشخیص زودهنگام سرطان مثانه با استفاده از آزمایش های جدید ادرار

سرطان مثانه دهمین سرطان شایع در سراسر جهان است. این سرطان ششمین سرطان شایع در مردان و هفدهمین سرطان شایع در زنان است. طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا، تا کنون در سال 2023 بیش از 62000 مورد ابتلا به سرطان مثانه در مردان و نزدیک به 20000 مورد در زنان مشاهده شده است که این نشان از افزایش میزان مبتلایان به این بیماری در جهان دارد. از طرف دیگر، به گفته رئیس جامعه اورولوژی ایران خطر ابتلا به این نوع از سرطان در ایران نیز طی سال های اخیر به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

اکثر بیماران باردار به درستی از نظر بیماری تیروئید غربالگری نمی شوند

طبق یک مطالعه همگروهی گذشته نگر که در نشست علمی سالانه کالج آمریکایی متخصصان زنان و زایمان در بالتیمور ارائه شد، کمتر از نیمی از بیماران بارداری که معیارهای غربالگری تیروئید را داشتند، توسط پزشک خود غربالگری شده اند. این مطالعه نشان داد، افرادی که معیارهای غربالگری را داشتند و غربالگری دریافت کردند، نسبت به افرادی که معیارها را داشتند اما تحت غربالگری قرار نگرفتند، میزان تولد زنده بیشتر و میزان سقط جنین کمتری داشتند.

چرا مواد مرجع مایع پایدار درآزمایشگاه های بالینی بهتر از انواع لیوفیلیزه هستند؟

امروزه آزمایشگاه های بالینی شاهد پیشرفتی پیوسته از پلتفرم‌های سنتی لیوفیلیزه که معمولاً به‌عنوان معرف‌ها، مواد کنترل و مواد کالیبراسیون استفاده می شوند به فرم مایع پایدار و آماده برای استفاده هستند. این مواد و محصولات برای تعیین دقت، حساسیت، خطی بودن و محدوده قابل گزارش، بر طبق دستورالعمل‌های CLIA لازم و ضروری هستند و به عنوان مواد مرجع بالینی مورد استفاده قرار می گیرند.

حسگرهای جدید همانند یک ساعت هوشمند می تواند توده عضلانی شما را اندازه گیری کنند

آتروفی عضلانی دلایل مختلفی دارد، اما معمولاً یک عارضه جانبی بیماری های دژنراتیو، افزایش سن، یا عدم استفاده از عضله است. استاندارد طلایی برای سنجش تراکم و ترکیب عضلانی و همچنین اندازه آن، MRI است، اما انجام این آزمایش به صورت مکرر می‌تواند زمان‌بر و پرهزینه باشد.

طراحی تست های مبتنی بر کاغذ بمنظور سنجش سریع و کم هزینه چندگانه نشانگر زیستی

تست های آزمایشگاهی متمرکز مدت هاست که به عنوان استاندارد طلایی برای تشخیص بیماری های رایج استفاده شده است. با این وجود، این روش ها اغلب به تجهیزات پزشکی گران قیمت و روش‌های پیچیده نیاز دارند که فقط توسط متخصصین برجسته و کارآزموده در یک مرکز پزشکی قابل انجام هستند.

طراحی پلتفرم رپید تست بمنظور تشخیص آبله میمونی (Monkeypox; MPOX) قابل توسعه برای سایر پاتوژن ها

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اخیراً شیوع یک عفونت ویروسی دیگر به نام آبله میمونی (MPOX) را به عنوان یک وضعیت اضطراری بین المللی اعلام نموده است که سلامت عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد. اولین بار در سال 1970 ویروس آبله میمون (MPXV) در جمهوری دموکراتیک کنگو شناسایی شد.

مدل پیش بینی کننده دیابت ملیتوس بارداری (gestational diabetes mellitus; GDM) با استفاده از میکروبیوتای روده در شرف کار آزمایی بالینی

دیابت ملیتوس بارداری (GDM)، یکی از شایع ترین عوارض متابولیکی بارداری است که در آن خانم ها بدون داشتن سابقه دیابت، در دوران بارداری دچار عدم تحمل گلوکز می شوند. به گفته محققان، حدود 10 درصد از زنان باردار در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند.

پیش بینی بیماری آلزایمر با استفاده از سنجش گلیکان های موجود در خون

تشخیص و درمان زودهنگام بیماری آلزایمر نیازمند به کارگیری روش های غربالگری قابل اعتماد و مقرون به صرفه می باشد. محققان موسسه کارولینسکا سوئد کشف کرده اند که نوعی مولکول قند در خون وجود دارد که با سطح پروتئین تاو، پروتئینی که نقش مهمی در ایجاد زوال عقل شدید دارد، مرتبط است. این مطالعه که اخیراً در مجله Alzheimer's & Dementia: منتشر شده است، ممکن است راه را برای توسعه یک روش غربالگری ساده که بتواند شروع این بیماری را ده سال قبل تر پیش بینی نماید، هموار کند.

دستگاه جدید نمونه گیری خون خودکار میزان قرار گرفتن فرد در معرض تشعشعات رادیواکتیو را نیز تخمین می زند

یک تیم تحقیقاتی کالج پزشکی دانشگاه آریزونا - یک دستگاه نمونه گیری خون ساخته‌اند تا به سرعت میزان قرار گرفتن فرد در معرض تشعشعات رادیواکتیو را در صورت وقوع حادثه هسته‌ای تخمین بزند.

با تزریق دو بار در سال از یک داروی منحصر به فرد، مقادیر بالای کلسترول به نصف مقدار سنجش شده کاهش می یابد

NICE (موسسه ملی سلامت و بهداشت) در سپتامبر 2021 یک داروی مبتنی بر RNA، به نام Inclisiran، را برای افرادی با کلسترول بالا یا پروفایل چربی غیرطبیعی (LDL> 2.6 میلی مول در لیتر) که قبلاً سابقه حمله قلبی یا سکته را داشته اند توصیه کرده است. داروی جدید ضد کلسترول دو بار در سال به صورت تزریق عضلانی تجویز می شود. آزمایشات بالینی نشان داده است که این دارو می تواند کلسترول LDL را تا حدود 50 درصد کاهش دهد.

دریافت گواهی CLIA (Clinical Laboratory Improvement Amendments) برای آزمایش خون نظارت بر بیماری مولتیپل میلوما (Multiple Myeloma) جهت استفاده های بالینی در آمریکا

بر اساس گزارش این شرکت، مولتیپل میلوما دومین نوع شایع سرطان خون است که سالانه بیش از 175000 مورد جدید در سراسر جهان به آن مبتلا می شوند. وجود حداقل بیماری باقیمانده (Measurable Residual Disease; MRD) یک عامل مهم پیش آگهی برای این بیماری است و معمولاً نیاز به ارزیابی های مداوم برای تشخیص و نظارت بر پیشرفت بیماری وجود دارد.

اهدای جایزه رودنبری (Roddenberry) 2023 به Elypta ، استارت آپی سوئدی فعال در زمینه تشخیص سرطان

تشخیص زودهنگام چند سرطانی (Multi-Cancer Early Detection; MCED) می‌تواند از ۲۶ درصد از مرگ‌های مرتبط با سرطان جلوگیری نماید. با این حال، یک برنامه جمعی برای اجرای آن، نیازمند یک روش تشخیصی عملی، غیرتهاجمی و مقرون‌به‌صرفه است که برای همه انواع سرطان‌ها حساس و خاص باشد.

اطلاعات تماس

  • آدرس:
    تهران، بزرگراه آبشناسان، خیابان سردار جنگل شمالی خیابان پنج تن، بلوار قدس، کوچه دوم شرقی، پلاک 8، واحد 1
  • ایمیل:
    info@idealdiag.com
  • تلفن:
    021-85518

گواهینامه های ایده آل


ایزوهای شرکت ایده آل تشخیص آتیه  

شبکه های اجتماعی ایده آل


      
تمام حقوق این وب سایت برای شرکت دانش بنیان ایده آل تشخیص آتیه محفوظ می باشد.
1399 - 1388
Top