نگرش جدید به پرولاکتین

پرولاکتین هورمونی است که به طور عمده توسط سلولهای لاکتوتروف غده هیپوفیز ترشح می شود و در بسیاری از فرآیندهای زیستی شامل شیردهی و تولید مثل دخالت دارد.

پرولاکتین هورمونی است که به طور عمده توسط سلولهای لاکتوتروف غده هیپوفیز ترشح می شود و در بسیاری از فرآیندهای زیستی شامل شیردهی و تولید مثل دخالت دارد. در سالهای اخیر عملکردهای مهم دیگری برای پرولاکتین شناسایی شده است که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  1. مهار ترشح GnRH: این مهار منجر به کاهش FSH و LH و در نتیجه ایجاد ناباروری ناشی از عدم تخمک گذاری (anovulatory infertility) می گردد.
  2. نقش رگزایی: پرولاکتین دارای دو ایزوفرم 23 و 16 کیلودالتونی است که فرم 23 کیلودالتونی پروآنژیوژنیک بوده و به رگزایی تومورها کمک می کند و فرم 16 کیلودالتونی آنتی آنژیوژنیک بوده و از رگزایی تومورها جلوگیری می کند.

دانلود New insights in prolactin


پی نوشت: شرکت ایده آل تشخیص آتیه انواع کیت آزمایشگاهی تشخیص پزشکی باروری از جمله کیت الایزا FSH وکیت الایزا LH را با کیفیت و دقت بسیار بالا ارائه می نماید.

تمام حقوق این وب سایت متعلق به شرکت ایده آل تشخیص آتیه می باشد، 1399
طراحی و توسعه: واحد آی تی ایده آل تشخیص
شبکه های اجتماعی ایده آل تشخیص فیسبوک ایده آل تشخیص لینکداین ایده آل تشخیص توییتر ایده آل تشخیص گوگل پلاس ایده آل تشخیص وبلاگ ایده آل تشخیص پرشین بلاگ ایده آل تشخیص بلاگفا ایده آل تشخیص